istgahi
25 اسفند 1401 - 13:23

جبران عقب ماندگی کشتی گلستان نیازمند عزم همگانی است

گرگان- رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به مدال آوران گلستانی کشتی در عرصه‌های بین المللی و شرایط فعلی این ورزش در استان، گفت: جبران عقب ماندگی کشتی در گلستان نیازمند عزم همگانی دلسوزان است‌.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر ظهر پنجشنبه در دیدار با جمعی از مدیران شهری گرگان اظهارکرد: با وجود نامداران متعدد کشتی در گلستان اما شرایط فعلی این ورزش تناسبی با ظرفیت‌ها و البته افتخارات گذشته کشتی ندارد.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: رضا سوخته‌سرایی، اویس ملاح، رمضان خدر، داوود قنبری و حسن طهماسبی از اساطیر کشتی ایران زمین بودند که در این خطه پرورش و در میادین بین المللی برای جمهوری اسلامی ایران افتخار آفرینی کرده اند اما کشتی این استان به دلیل کم‌توجهی سالیان گذشته دیگر جزو استان‌های برتر نیست و از رسیدن به افتخارات مورد انتظار بازمانده است.

وی بیان کرد: اگر مدیران شهری و استانی زیرساخت‌های انجام این ورزش را مهیا کنند، فدراسیون در تجهیز آن کمک خواهد کرد.

دبیر گفت: اگر به دنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات کم برخوردار و حاشیه شهر هستیم، چاره‌ای به جز توسعه ورزش نداریم و ورزش کشتی با زیرساخت‌های حداقلی قابل گسترش است؛ شهرداری از محل اعتبارات ورزش‌های همگانی می‌توانند کمک بسزایی در توسعه این ورزش کنند و با احداث سوله با حداقل چند تشک علاوه بر احیای ورزش کشتی گلستان، به کاهش ناهنجاری های اجتماعی کمک کنند.

رئیس فدراسیون کشتی به منظور حضور در مجمع انتخابات هیأت کشتی گلستان به این استان سفر کرده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1096148