istgahi
17 دی 1401 - 16:02

بیمارستان سبلان سنددار شد / پیشرفت ۲۰ درصدی درمانگاه نمین

اردبیل - مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: سند تک برگی بیمارستان سبلان اردبیل ۲۰ سال بعد از احداث این بیمارستان صادر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعباس موسوی ظهر شنبه در آئین راه اندازی و بهره برداری از دستگاه M.R.I بیمارستان سبلان اردبیل اظهار کرد: تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اردبیل در سفر مسئولان وزارت بهداشت و درمان تصویب شده و اعتبارات مناسبی به این بخش تخصیص یافته بود.

وی با اشاره به اینکه دستگاه M.R.I بیمارستان سبلان اردبیل پس از طی مراحل اولیه امرو راه اندازی و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این دستگاه سال گذشته به همت مدیریت درمان وقت استان و با مساعدت سازمان تأمین اجتماعی خریداری شده بود که با ایجاد فضای مناسب مراحل نصب و راه اندازی طی شده و در چند هفته اخیر پروانه بهره‌برداری از آن صادر شد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل توجه ویژه به برنامه‌محوری و تلاش در راستای تحقق برنامه‌های تحولی در ارائه خدمات درمانی و عملیاتی کردن آن در سطح استان را از جمله برنامه‌های این مدیریت اعلام کرد و گفت: اجرای نظام ارجاع، سطح‌بندی خدمات، خرید راهبردی خدمات، صیانت مالی بیمه‌شدگان در درمان و… در دستور کار است و با برنامه ریزی های منسجم در حال حرکت به سمت اهداف تعیین شده در مدیریت درمان اردبیل هستیم.

موسوی با بیان اینکه خرید دستگاه M.I.R برای بیمارستان سبلان اردبیل طبق آخرین سیستم‌های درمانی دنیا انجام شده است، افزود: این دستگاه M.R.I ۱.۵ تسلا، در سال ۲۰۲۱ ساخته شده و جزو به روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های M.R.I هست که به ارزش ۵ میلیارد تومان با دلار ارز ترجیحی خریداری شده است.

وی به صعود نرخ طلا در بازارهای جهانی اشاره کرد و گفت: با احتساب قیمت روز اگر در حال حاضر نسبت به خرید دستگاه اقدام شود باید مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان پرداخته می‌شد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: با نصب و راه اندازی این دستگاه، خدمات آن به صورت رایگان برای بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی و افرادی که تحت پوشش بیمه‌های دیگر باشند، ارائه خواهد شد.

موسوی از اخذ سند تک برگ برای بیمارستان سبلان در دوره جدید خبر داد و گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته این بیمارستان بعد از ۲۰ سال دارای سند تک برگ شد.

وی با اشاره به اقدامات مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی در استان اردبیل اظهار کرد: فروردین ماه امسال بخش زنان بیمارستان ارس پارس آباد افتتاح و در اختیار مردم این شهرستان قرار گرفت. علاوه براین بخش اطفال جدید این بیمارستان هم در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل سفر مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به استان اردبیل را یادآور شد و بیان کرد: مهمترین مسئله درباره بخش درمان شهرستان پارس‌آباد، الحاق شعبه بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی به بیمارستان ارس پارس آباد بود که اگر ساختمان مناسبی برای شعبه بیمه‌ای وجود داشته باشد ظرفیت بیمارستان ۴۶ تختخوابی بیمارستان ارس به ۹۶ تختخوابی ارتقای خواهد یافت که این بزرگترین کمک به مردم این شهرستان خواهد بود.

موسوی اضافه کرد: فروردین ماه زمین پروژه درمانگاه شهرستان نمین در اختیار مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان قرار گرفت و در حال حاضر عملیات احداث درمانگاه شهرستان نمین هم حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 960864