istgahi
20 اسفند 1401 - 15:48

«هاشم علایی» به عنوان مدیرکل جدید شهرک‌های صنعتی اردبیل معرفی شد

اردبیل- آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان اردبیل برگزار و «هاشم علایی» به عنوان مدیرعامل این شهرک‌ها در استان اردبیل معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم که بعد از ظهر شنبه در سالن اجتماعات شهرک‌های صنعتی استان اردبیل برگزار شد، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل اظهار کرد: بخش خصوصی رمز موفقیت توسعه صنعت استان اردبیل است و ما در راستای تحقق این هدف مهم نگاه حمایتی از سرمایه‌گذاران و رفع موانع تولید را در دستور کار قرار داده‌ایم.

هاشم علایی تصریح کرد: مدیران در تفسیر قوانین باید به نحوی عمل کنند تا کمک کار واحدهای تولیدی باشند و ما در دوره مسئولیت خود سعی خواهیم کرد بروکراسی‌های زائد اداری را کاهش داده و نارضایتی سرمایه‌گذاران را به حداقل برسانیم.

وی با پرهیز از نگاه زائد اداری و حذف فرآیند بروکراسی اداری پیچیده در صدور مجوزها گفت: برای حل مشکلات موجود نیازمند حمایت همه‌جانبه هستیم که امیدواریم با تلاش شبانه‌روزی و کار جهادی با همراهی مسئولان و اصحاب رسانه بتوانیم به توسعه صنعتی استان کمک کنیم.

در این جلسه مدیرعامل سابق شهرک‌های صنعتی استان اردبیل نیز با بیان اینکه سهم صنعتی استان اردبیل کمتر از یک درصد است، افزود: این استان، استان صنعتی به حساب نمی‌آید و آمار اشتغال در این بخش بسیار پایین است.

محمد اهلی سرانه درآمدی مردم را در این استان پایین و تولید ناخالص را معادل ۶ دهم متوسط کشور اعلام کرد و ادامه داد: تنها نقطه قوت اقتصاد استان بخش کشاورزی است که هم در بحث اشتغال و هم تولید ناخالص از وضعیت نسبی و برجسته‌ای برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما تلاش کردیم تا در ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب استان زیرساخت‌های مورد نیاز را واگذار کنیم ولی واگذاری زمین به دلیل کمبود فضای صنعتی استان با مشکلاتی روبه‌رو بوده که در ۲ سال اخیر سعی کردیم ۶۰ هکتار به رینگ توسعه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اضافه کنیم.

مدیرعامل سابق شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از تدارک زیرساخت تأمین گاز و برق مورد نیاز شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل و احداث پست ۶۳ کیلوولت خبر داد و اضافه کرد: در کنار بهره‌برداری از این پروژه، مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل نیز به ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در مرحله افتتاح قرار گرفته است.

اهلی بیان کرد: انتظار می‌رود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار معاون وزیر صمت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به استان اردبیل محقق شده و این منابع به تکمیل زیرساخت‌های صنعتی استان کمک کند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: به غیر از سرعین، در سایر شهرهای استان شهرک و یا ناحیه صنعتی راه‌اندازی شده که آخرین مورد نیز مربوط به اصلاندوز بوده که زمین و طرح توسعه و تملک آن نیز به تأیید نهایی رسیده است.

اهلی تصریح کرد: در ۲ سال اخیر شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در جذب اعتبارات عمرانی جایگاه برتری را داشته و در جشنواره شهید رجایی نیز جز دستگاه‌های برتر استانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم از زحمات و تلاش‌های چهار ساله «محمد اهلی» به عنوان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تجلیل و «هاشم علایی» که پیش از این مدیرکل استاندارد استان اردبیل بود، به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل معرفی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1086403